Tom Xipirons

Tom Xipirons

Sed eros turpis, bibendum non ullamcorper at, euismod in nulla. Morbi eleifend sodales risus. Maecenas eu nisl ut ante dictum scelerisque. eros turpis, bibendum non ullamcorper at, euismod in nulla. Morbi eleifend sodales risus maecenas eu nisl ut ante

Asteartea, 02 Maiatza 2017 14:01

Abendua

Igandea abenduaren 03a
Irulegiko arnoak, Plaza Xoko - AOP Irouleguy
 
Igandea abenduaren 17a
17h00 : Lagun Alai eta Gernikako Andramari abesbatzen konzertua, eliza - Lagun Alai
Asteartea, 02 Maiatza 2017 14:01

Azaroa

Ibiakoitza azaroaren 04a
Merkat'ia, - Basaizea
15h00 : Mus lehiaketa + afaria - Ecole publique
 
Igandea azaroaren 05a
Herriaren txapelketaren finala -Zaharrer Segi
15h00 : Dute & dantza - Goxoki
 
Ibiakoitza azaroaren 11a
Lagun Alai abesbatzaren konzertua - Lagun Alai
 
Azaroaren 15etik  azaroaren 19rat
Bilakaeraren 2.en topaketak - UPPB
 
Ibiakoitza azaroaren 25a
Arrola dantza taldearen 75 urteak, plaza - Arrola

Asteartea, 02 Maiatza 2017 14:00

Urria

Igandea urriaren 01a
Brikabrak - Bai
 
Ortziralea urriaren 06a
Pala neska txapelketa, trinketea - Zaharrer Segi
 
Ibiakoitza urriaren 07a
Merkat'ia - Basaizea
 
Ibiakoitza urriaren 14a
Antzerki gaualdia : "Ordre et discipline", Plaza Xoko - Les Ephémères
 
Igandea urriaren 15a
15h00 : Dute & danza - Goxoki
 
Ortziralea urriaren 13a
Pala neska txapelketa, trinketea - Zaharrer Segi
 
Ibiakoitza urriaren 21a
Herriarena txapelketa - Zaharrer Segi
 
Ibiakoitza urriaren 28a
Herriarena txapelketa - Zaharrer Segi

 


 

Asteartea, 02 Maiatza 2017 14:00

Buruila

Ibiakoitza buruilaren 02a
Merkat'ia, - Basaizea
Bizikleta ibilaldia - Animazio Batzordea
Ibiakoitzea buruilaren 09a 
20h00 : Loto, Plaza Xoko - Zaharrer Segi
20h30 : Zine eztabada, Bil Etxea - UPPB
Ortziralea buruilaren 15a
20h30 : Gernika batailoa, Bil Etxea - Animazio Batzordea
Ibiakoitza buruilaren 16a
Germietako bestak- Germietako besta batzordea
Kultur sasoiaren idekitzea - Baxe Nafarroa Herri Antzokia
Igandea buruilaren 17a
Kultur sasoiaren idekitzea - Baxe Nafarroa Herri Antzokia
 
Ibiakoitza buruilaren 23a
17h00 : Euskal Herriko Bertsolari txapelketa nagusia, ezker pareta - Bertsozale elkartea
 
Ibiakoitza buruilaren 30a
Brikabrak - Bai
 
Asteartea, 02 Maiatza 2017 14:00

Agorrila

Asteartea, agorrilaren 1a
Adeline Cartier (organoa) - Baxenabarreko Festibala, Eliza - Orgue en Baigorri
 
Ortzeguna agorrilaren 03a
17h00 : Alain Lissar Joko Garbi txapelketa, Plaza - Zaharrer Segi
21h00 : Nekez Ari abesbatzaren konzertua, eliza - Orgue en Baigorry
Ibiakoitza agorrilaren 05a
Merkat'ia, - Basaizea
Baigorriko Bestak - Baigorriko Besta Batzordea
Igandea agorrilaren 06a
Baigorriko Bestak,su ziriak - Baigorriko Besta Batzordea
Astelehena agorrilaren 07a
Baigorriko Bestak - Baigorriko Besta Batzordea
Asteartea agorrilaren 08a
Baigorriko Bestak - Baugorriko Besta Batzordea
21h00 : Louis Noël Bestion-de-Camboulas (organoa) - Orgue en Baigorry
Ortzeguna agorrilaren 10a
17h00 : Alain Lissar Joko Garbi Txapelketa, plaza - Zaharrer Segi
21h00 : Libera Me abesbatza bokal barrokoa, eliza - Orgue en Baigorry
Ortzirala agorrilaren 11a
Antillan bizi , Bil Etxea - UPPB
Ibiakoitza agorrilaren 12a 
14:30 : Petanka txapelketa, Isla - Amicale Bouliste
Egun osoa : Antillan bizi, Bil Etxea - UPPB
Igandea agorrilaren 13a 
Euskal pilota astearen finalak, plaza nagusian - Zaharrer Segi
10:30 Luzea
16:00 Esku huska
 
Agorrilaren 14etik (astelehena) agorrilaren 20erat
Ortzadarra erakusketa, Plaza xoko - Ortzadarra
 
Astelehena agorrilaren 14a
Ikastolaren besta, eliza - BAI ikastola
Asteartea agorrilaren 15a
17h00 : Arrola dantza taldearen ikusgarria, plaza nagusia - Arrola
Carmen Jauch-en kantaldia, eliza - Animazio Batzordea
Ortzeguna agorrilaren 17a
17h00 : Alain Lissar Joko Garbi txapelketa, plaza - Zaharrer Segi
21h00 : Lagun Alai abesbatzaren konzertua, eliza- Lagun Alai
Ibiakoitza agorrilaren 19a
17h00 : Indar Jokoak - Sokari
 
Igandea agorrilaren 20a
Baigorriako feriak - Baigorriko Feriak
Ortzeguna agorrilaren 24a
17h00 : Alain Lissar Joko Garbi txapelketa, plaza - Zaharrer Segi
Ibiakoitza agorrilaren 26a
14h30 : Petanka txapelketa, Isla - Amical Bouliste
Asteazkena agorrilaren 30a
21:00 : Zinema Kanpoan, eliza - Animazio batzordea
 
Ortzeguna agorrilaren 31a
21:00 : Lapurtarrak abesbatzaren konzertua, eliza - Animazio batzordea
Asteartea, 02 Maiatza 2017 13:59

Uztaila

Ibiakoitza uztailaren 1a
Merkat'ia Plazan - Basaizea
Euskadi Senegal konzertua, elizan - Lagun Alai
Astelehena uztailaren 3a
Irulegiko Mahastizainen mintzaldia - AOP Irulegi
Ortzirala, uztailaren 6a
Itsasoa abesbatzaren konzertua, elizan -  Animazio batzordea
Igandea, uztailaren 9a
Kermeze Plaza Xokon - Artzain Ona parropia
Asteartea, uztailaren 11a
Ziné eztabada- Bil Etxean- EHUH
 
Astezkena, uztailaren12a
Nekez Ari abesbatzaren konzertua - Animazio Batzordea
Ortzeguna, uztailaren 13a
Zubi konkorreko besta,eta  su ziriak- Animazio batzordea
 
Uztailaren 14etik, ortziralarekin, uztailaren 20erat, igandearekin
Ortzadarraren erakusketa, Elizondoenean- Ortzadarra
Ibiakoitza, uztailaren 15a
14h30 Petanka txapelketa, Islan- Amicale Bouliste
Igandea, uztailaren 16a
16h30 :  Indar jokoak- Sokari
Ortzeguna, uztailaren 20a
21h00 :  Lagun Alai  abesbatza eta Arsis thesis taldaearen konzertua - Lagun Alai
Igandea, uztailaren 23a 
Baigorriko Feriak, trinketeko plazan - Baigorriko Feriak
Artzain xakurren txapelketa, kirol zelaian - Zaharrer Segi
Asteartea, uztailaren 25a
20h30:  Zine eztabada, Bil Etchea - EHUH
Ortzeguna, uztailaren 27a
Elizan 21h00 : Aurélien Fillion (organoa), Baxenabarreko festibala - Orgue en Baigorri
 
Ortzirala, uztailaren 28a
21h00 :Manon Lamaison (boza), Esther Iñiguez (organoa) , Baxenabarreko festibala- Orgue en Baigorri
Ibiakoitza,uztailaren 29a
21h00 Vincent Bernhardt  (Organoa) - Baxenabarreko festibala - Orgue  en Baigorry
Igandea, uztailaren 30a
16h30 : Indar jokoak -Sokari
 

Asteartea, 02 Maiatza 2017 13:59

Ekaina

Samedi 03 juin

Merkat'ia - Basaizea

Samedi 10  juin 

Gaiteroen Eguna, Plaza - Baigorriko Gaiteroak

Vendredi 16 juin 

20h 30 Club de la presse- UPPB

Samedi 17 juin

14 h 30 : Tournoi de pétanque l'Ile- Amicale bouliste

17 h 00  et 21 h 00 : Club de la presse- UPPB

21 h 00 : Thomas Ospital (orgue) et ensemble vocal ORBCB à l'église - Orgue en Baigorri

Dimanche 18 juin 

Musikaren besta, karrika - Baigorriko Gaiteroak

Vendredi  23 juin

Rallye des cîmes historique Plaza Xoko- Animazio Batzordea

Dimanche  25 juin

Elkarteen besta- Isla -Animazio Batzordea

Asteartea, 02 Maiatza 2017 13:58

Maiatza

Samedi 06 mai 

Merkat'ia - Basaizea

Dimanche 07  mai 

Artzainen Lasterkaldia - Plaza- Artzainen Lasterkaldia Elkartea

Dimanche 14 mai

Dantzaldi, afaria Plaza Xoko - Goxoki

 Samedi 20 mai

17 h 00 Café archéo - UPPB

Jeudi 25 mai- Vendredi 26 mai- samedi 27 mai

Euskal Trail- Plaza-  Euskal Raid

 


 

Asteartea, 02 Maiatza 2017 13:57

Apirila

Samedi 01 avril

Merkat'ia  - Basaizea

17 h 00 : Café archéo - UPBB Club de la presse- UPBB

Samedi 15 avril

17 h 00 : Club de la presse- UPPB

Samedi 22 avril

20 h 30: Récital de chant à l'église Charles Ferré, Erramun, Magali

Samedi 29 avril

17 h 00:  Café archéo - UPPB

21 h 00  : Musikaldia Sinfo NikoBaleako kantariak et Hertz/xare Eliza - Basaizea

Dimanche 30 avril

Nafarroaren Eguna - Basaizea

 

 

 

Asteartea, 02 Maiatza 2017 13:57

Martxoa

Samedi 04 mars

Merkat'ia, Plaza- Basaizea

Baigorriko Ihauteriak - Baigorriko bestak Batzordea

Samedi 18 mars

17 h 00 Café archéo - UPPB

Dimanche 19 mars

15 h 00 : Dantzaldi - Club Goxoki - Plaza Xoko

Dimanche  26 mars

Ganer Hustea Plaza Xoko

Vendredi 31 mars

21 h 00 : Concert  Bixenta-Basaizea

Página 1 de 13